جرایم جنسی (پادکست)

جرایم جنسی (پادکست)

کتاب صوتی

رایگان
نسخه نمونه دانلود از اپلیکیشن
4.9
2 هزار

رسیدگی به پرونده‌های جرایم جنسی، مثل راه رفتن روی طنابه! از یه طرف حواست باید به قربانی جرم باشه که به حق و حقوق خودش برسه و از طرف دیگه حواست باید به متهم باشه تا مبادا با یه اتهامِ الکی آبرو و حیثیتش از بین بره! ما توی این اپیزود روی این طناب راه رفتیم و سعی کردیم رویکرد قوانین ایران رو نسبت به جرایم جنسی توضیح بدیم.برای تولید محتوای این اپیزود، از این منابع استفاده کردیم:

کتاب رسیدگی به جرایم منافی عفت، مهدی آقایی، اداره کل آموزش قوه قضاییه.
سامانه ملی آرای قضایی به نشانی https://ara.jri.ac.ir/
قانون مجازات اسلامی.
قانون جرایم رایانه‌ای.
قانون آیین دادرسی کیفری.
قانون حمایت از اطفال و نوجوانان.
قانون مجازات اشخاصی که در امور سمعی و بصری فعالیت غیرمجاز می‌کنند.

شاید، اکثر ماها رشته حقوق‌رو، یه رشته خشک و خیلی سختی می‌دونیم که پر از کلمه‌های عجیب و غریبه که نمی‌شه درست درک‌شون کرد. البته که هر رشته‌ای اصطلاحات ‌خاصِ خودشو داره؛ مثلاً پزشکا یا مهندسا، واژه‌های مخصوصی برای خودشون دارن! خب، حقوق هم یه رشته‌ی تخصصیه، مثل بقیه‌ی رشته‌ها.

حالا با وجود اینا، آیا میشه حقوق‌رو به زبان ساده توضیح داد تا همه باهاش ارتباط برقرار کنن؟ ‎راستش این کاریه که پادکست دِفیله می‌خواد انجام بده: روایت موضوع‌های حقوقی به زبان ساده! تا تهش بدونیم حقوق اون‌قدرا هم که فکر می‌کنیم یه رشته‌ی اخمو‌ و عصاقورت‌داده نیست. پس با ما همراه باشید، چون توی هر قسمت پادکست دِفیله، یه موضوع حقوقی‌ به زبان ساده و با نگاهی به قانون روایت می‌شه.

جرایم جنسی

از میان کتاب ها مشاهده همه